Home Întâlniri International club meeting on 23rd of October

International club meeting on 23rd of October

by Gordan Marius

🇷🇴RO: Ne internaționalizăm (pentru a doua oară)!

🚀Clubul Sindicatul 9 vă așteaptă vineri, 23 octombrie 2020, începând cu ora 19.00, la o ședință de SFF est-europeană. Vom discuta cu scriitori și editori din Austria, Ungaria, Cehia, Bulgaria, Polonia și Croația despre fandomuri, fani, reviste, cluburi și scriitorii de aici de pe la noi, între Marea Baltică și Marea Neagră. Dar mai ales despre reviste. De la ei și de la noi. În engleză, cum altfel?

🍪Let’s do it (with an eastern European accent)

🧙‍♂️ID-ul și parola se obțin de la organizatori.

🇪🇺 ENG: We’re going international (for the second time)!

🚀Friday, October 23rd 2020, starting at 7 PM, SFF Club Syndicate 9 will be hosting a Eastern European meeting. We will be discussing with writers and editors from Austria, Hungary, Czech Republic, Bulgaria, Poland and Croatia about fandoms, magazines, SFF clubs and writers from the Baltic Sea to the Black Sea. But mostly about magazine. From their countries, and from ours too. In English, what else?

🍪Let’s do it (with an eastern European accent)

🧙‍♂️If you want to join the meeting, please contact us beforehand.

Related Videos